KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 13442539
nr 1344 2539
Allan Österlind
(1855-1938), Sverige
Blandteknik, Signerad. Motivet: 49x60 cm
Kondition: skadad
Allan Österlind, svensk målare och skulptör född i Stockholm 1855, död 1938.
Utrop:
600 kr
Såld:
250 kr
måndag 31 augusti 2020
kl 20:55:41
28/8 16:41:08
200 kr
31/8 18:20:42
Allan Österlind
Läs mer om Allan Österlind